Cokey Numarası TSE-HYB

Cokey Numarası TSE-HYB - KAYER Danışmanlık

Cokey Numarası TSE-HYB

COKEY Numarası Nedir?
Cokey numarası, diğer ismiyle cokey kodu, Türk Standartları Enstitüsü kurumunca verilen TSE belgesi alımında istenen evraklardan birisidir. Yüksek hizmet standardı gereği TSE belgesi edinmek ve bu belgenin firmalara kazandıracağı avantajlardan yararlanmak isteyen firmalar, cokey numarasına ihtiyaç duyarlar.
Peki CoKey No (Şirket Numarası) nereden ve nasıl alınır?
CoKey no Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüklerine yapılan yazılı başvuru neticesinde alınır.
Yazılı başvuru yapmadan önce yapılması gereken işlemler sırasıyla şöyledir:
Öncelikle firmanıza ait bilgileri;
http://bim.gumruk.gov.tr/temp/SirketEklemeTalep.aspx adresinde bulunan “şirket ekleme işlemleri” menüsünden kaydedilerek geçici CoKey numarası oluşturulur ve bu (kayıt) ekran çıktısı alınır. Geçici kayıt numarasının geçerliliği 15(onbeş) gün olup bu süre içerisinde gerçek şirket cokey numaranızı almak üzere İl Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.
Daha sonra başvuru dilekçesi doldurulur ve ekinde İnternetten yapılan başvuru çıktısı, vergi levhası fotokopisi, yetkili kişiye ait imza sirküleri ve kaydı yapılacak firmanın merkez ya da şubelerine ait Ticaret Sicil gazete suretleri dilekçeye eklenerek Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğüne müracaat edilir.
Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğünce yapılacak kontroller sonrasında herhangi bir eksiklik yok ise daha önce alınan geçici CoKey no yerine gerçek CoKey numarası verilecektir.

image

Asansör Belgelendirme

KAYER Danışmanlık, asansör ile ilgili tüm kalite ve yeterlilik belgelerinin alınmasında tecrübeli ekibiyle siz değerli firmalarımızın üzerindeki yükü azaltmak için hizmet vermektedir.

Asansör Belgelendirme